Zakład Gospodarki przestrzennej współorganizatorem konkursu

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej gospodarzem  VI edycji Geograficznego Konkursu Wiedzy o Regionie

Dnia 26.03.2015 roku w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiejjuż po raz szósty odbył się finał Geograficznego Konkursu Wiedzy o Regionie. Organizatorem i zarazem inicjatorem konkursu był Zakład Gospodarki Przestrzennej i Zakład Turystyki i Rekreacji. Ogromnym zaszczytem zarówno dla samych organizatorów jak i przybyłych przedstawicieli szkół było objęcie wydarzenia honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Ideą konkursu przyjętą przez organizatorów jak również opiekunów dydaktycznych przybyłych wraz z uczniami jest organizowanie w murach Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej corocznych spotkań mających na celu rywalizację, zdobywanie i dzielenie się wiedzą pomiędzy zgłaszanymi do konkursu szkołami z naszego regionu.

Szósta edycja konkursu cieszyła się dużą popularnością. W zmaganiach uczestniczyło 11 szkół z liczbą ok. 300 uczestników w pierwszym etapie, a w etapie finałowym 40 uczestników.

Uroczystego otwarcia konkursu z ramienia PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej dokonał prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy wysłuchali wykładu dr Katarzyny Świerczewskiej-Pietras kierownika Zakładu Gospodarki przestrzennej PSW. im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej pt. „O potrzebie piękna w przestrzeni publicznej miasta”.

Uroczystego zakończenia konkursu i wręczenia nagród dokonała dr inż. Agnieszka Smarzewska Prorektor PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pani Prorektor gratulowała wspaniałych wyników i w imieniu organizatorów zaprosiła uczniów i opiekunów do spotkania się podczas kolejnej edycji konkursu w 2016 roku.

Laureatami VI-go Geograficznego Konkursu Wiedzy o Regionie zostali:

I miejsce – Bartłomiej Czapski

II miejsce – Grzegorz Mackiewicz

III miejsce – Elżbieta Muszelik

Laureatami VI-go Geograficznego Konkursu Wiedzy o Regionie w rywalizacji zespołowej zostały szkoły:

I miejsce – I Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego, Biała Podlaska

II miejsce – I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki, Włodawa

III miejsce – II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater, Biała Podlaska

IMG_7873 IMG_7880 IMG_7882 IMG_7911IMG_7909IMG_7899 IMG_7947Źródło: pswbp.pl